Регионална конференција за социјално претприемништво

4 копии
5 копии
5 копии

АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор ги доби наградите „Придонес за развојот на претприемаштвото“ и „Развој на идеи, иновации и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓународното училиште НОВА доби престижна награда и признание за развој и придонес на претприемништвото во Средна и Југоисточна Европа која ќе биде врачена на ...
| | веќе видена | слични

Врачувањето на награди е закажано на регионалниот самит на претприемачи од Средна и Југоисточна Европа „300- те најдобри" што ќе се одржи од 22 до 24 март во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 252 | | | веќе видена

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на ...
сите 86 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Во првите 24 часа, вкупно 1,2 милион биле запрени во фазата на поставување Откако излегоа голем број видеа од крвавиот напад во Нов Зеланд, интернет-гигантот ...
сите 127 | | | веќе видена

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионална конференција за социјално претприемништво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: