Реге мајсторот со настап во Скопје

Ако некој ми кажеше дека Генерал Леви ќе го гледам во Скопје, ќе го погледнев бледо или ќе се изнасмеев слатко. Ама и тоа се случи, ја имавме честа да го изиграме реге танцот на неговата музика и тоа во живо. Повеќе од 20 години се занимава со реге, а си има причина зошто баш оваа музика. „Реге музиката во мое време каде што растев во лондон беше мн популарна и мн ја слушав. Стана наша музика во нашата област и најмногу ми одговараше“ Еден од најпознатите негови хитови е песната Incredible, или ако ова не ви звучи познато тогаш Jungle is massive мора да си го потпевнувате, иако е погрешно. А каква ли слава му донесе оваа песна. „Incredible ме однесе на повисоко ниво, на меинстрим, едно метро повисоко ниво. Да да дефинитивно“ Па од ќејф си ја испеа и 3-4 пати. Сигурно сте го чуле и зборот booyaka, е па ова е човекот што го внесе во речникот. А што значи? „Тоа е еден вид поздрав............“ Booyaka, booyaka, еден поздрав од нас, а и еден од Генерал Леви. „A1 is massive“
| | веќе видена | слични

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 449 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реге мајсторот со настап во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: