Османи му го презентирал планот „18“ на евроамбасадорот Жбогар


10 копии

Реформи на правосудството е еден од доминантите сектори во Планот 18, чија драфт верзија денеска пред невладиниот сектор ја презентираше вицепремиерот задолжен ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Наредните часови ќе бидат клучни за исходот од преговорите меѓу Македонија и Грција за решавање на спорот околу името, но прерано е се уште да се каже каков ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Планот 18 и натаму ќе се фокусира на основните столбови на 3-6-9,  каде освен правосудството се и реформите во јавната администрација и безбедносните служби, ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи вели дека наредните часови ќе бидат клучни за исходот од преговорите помеѓу Македонија и Грција за името, но смета ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

М орам да признам дека секој нов ден поминат со политичарот Христијан Мицкоски носи сè поголеми изненадувања. Земете го, на пример, последниот, викендашки ...
сите 17 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на денешната прес-конференција изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дека нема да излезе да гласа на ...
сите 49 | | | веќе видена

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот екран и селфи камерата која што ...
сите 58 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи му го презентирал планот „18“ на евроамбасадорот Жбогар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: