Aлфа ексклузивно: Црвенковски не сака да зборува за промена на името, Милошоски вели некои прашања не залужуваат одговор, Попоски недостапен...


2 копии

Во интервју за ТВ Алфа, еден од најголемите уставни експерти во Македонија, професорката Гордана Силјановска зборуваше за можниот предлог што го најави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Универзитетската професорка Гордана Силјановска смета дека дека референдумско прашање во стилот „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот ...
| | веќе видена | слични

Универзитеската професорка Гордана Силјановска во нејзиното гостување во отвореното студио на Алфа Телевизија вели дека во законот за референдум јасно е дека ...
| | веќе видена | слични

Универтитеската професорка Гордана Силјановска во нејзиното гостување во отвореното студио на Алфа Телевизија вели дека во секое мислење на Венецијанската ...
| | веќе видена | слични

Обелоденувањето во јавноста на можното референдумско прашање во однос на спогодбата со Грција за промена на нашето уставно име, како и идното членство во ЕУ и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уставот на Република Македонија не предвидува консултативен референдум за прашања од надлежност на Собранието, реагира професорката Билјана Ванковска по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 304 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 415 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Aлфа ексклузивно: Црвенковски не сака да зборува за промена на името, Милошоски вели некои прашања не залужуваат одговор, Попоски недостапен...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: