Речиси 50% од германските компании имаат проблем да најдат работници

Сѐ повеќе германски компании имаат проблем да најдат работници, покажа истражување на Здружението на германски комори за трговија и индустрија. Тешкотии во ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина од анкетираните компании сега се подготвени да бараат работници надвор од Европската унија, според Комората. Се" повеќе и повеќе на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 169 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Речиси 50% од германските компании имаат проблем да најдат работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: