Рецепт за херпес

Секој од нас многу често се соочува со херпеси. Тие се болни, не чешкаат и лошо изгледаат. Од таа причина денес ќе ви напишаме еден рецепт против херпес: РЕЦЕПТ: Мелемот за херпес се прави од 50 грама ситно сомелена сува маточина, 250 грама ладноцедено маслиново масло и малку восок. Се става првин маточината во масло на тивок оган, се вари на пареа едно половина час. Стои поклопено преку ноќ, а утредента се процедува, загрева и се додаваат 2-3 парченца восок. Кога се стопи и хомогенизира восокот се собира во кутивче.
| | веќе видена | слични

Јаболката се едно од најпопуларните овошја на светот кои можете да ги купите преку цела година. Тие имаат супер вкус и се многу здрави. Но, мора да бидете внимателни при изборот. Тешко е да видите со голо око, но голем број произведувачи и трговци ги премачкуваат јаболката со восок за што подолго да останат свежи. Восокот се користи за заштита на јаболката, но исто така може да предизвика рак. Поради тоа можете на едноставен начин да проверите дали јаболката кои ги купувате се прекриени со восок или не. Земете сад и ставете врела вода во него, па додајте малку сода бикарбона и исцедете еден лимон. Ако јаболката се прекриени со восок, тој ќе почне да паѓа од нив кога ќе ги ставите во садот со врела вода. by Извор: Виреално
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител ...
сите 159 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 304 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рецепт за херпес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: