Реализиран првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

9 копии

Новата услуга на „Катар ервејс“ ќе ја поврзе Република Македонија со повеќе од 150 интернационални дестинации на глобалната мапа на летови Првиот редовен, ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Првиот лет на Виз Ер од Скопје до Малта успешно слета на интернационалниот аеродром во Малта, вчера во раните утрински часови. Со ова се воспоставува уште една ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 341 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реализиран првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: