Реал Мадрид никогаш зад Барселона не заостанувал како во оваа кошмарна сезона за „кралевите“

Во шпанската Ла Лига наредниот викенд ќе се одигра последното коло во првенството. Многу работи од поодамна се решени, додека за некои ќе се одлучува во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Богоевски, како претседател на Комисијата за деловнички и имунитетно-мандантни прашања за утре во 11 часот ја закажа седницата на која треба да се ...
сите 281 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 305 | | | веќе видена

Времето во земјава е сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.Во Скопје времето е претежно стабилно и суво.Од четврток ...
сите 205 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реал Мадрид никогаш зад Барселона не заостанувал како во оваа кошмарна сезона за „кралевите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: