Салах: Добиваме втора шанса за европската круна, треба да ја искористиме


Мохамед Салах е човек кој стана општествен феномен. Фудбалерот на Ливерпул е обожаван во својата родна земја каде им помага на сиромашните, гради училишта и ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мохамед Салах. Ова е личноста која стана општествен феномен. Фудбалерот на Ливерпул е обожаван во Египет. Таму играчот им помага на сиромашните, гради училишта ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шпански “АС” објави дека во Ливерпул започнува аукција на Мохамед Салах, главен фаворит за неговиот потпис е Реал Мадрид, иако уште двајца великани “ја следат ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот Мохамед Салах стана вирален хит по интервјуто со шпанската новинарка Изабел Форнер по победата на Ливерпул во финалето од Лигата на шампионите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Утре е закажана конститутивната седница на новиот состав на Парламент. Најнапред ќе се бира претседател на Верификационата комисија, па потоа ќе се ...
сите 321 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 47 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 326 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Салах: Добиваме втора шанса за европската круна, треба да ја искористиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: