Реал бара нов тим за 15 свои играчи

Хорхе Валдано е еден од ретките луѓе кои во историјата беа дел од Реал Мадрид како играч, тренер и фудбалски работник, па поради фасцинантното си-ви, постојано ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид оваа сезона ги разочара своите навивачи со настапите кои ги прикажуваше. Клубот од „Сантиаго Бернабеу“ никако не успевеше да ја пронајде формата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Играчот од одбраната на Реал Мадрид, Рафаел Варан, открил дека нема намера ова лето да го напушти клубот. Варан со оваа изјава ги демантираше шпекулациите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лука Зидан го дочека своето деби во Примера на „Сантијаго Бернабеу“ благодарение на својот такто Зинедин Зидан, а иако игра на комплетно различна позиција од ...
| | веќе видена | слични

Шпанските медиуми извесно време информираа дека Реал Мадрид ќе остане без Рафаел Варан ова лето, откако францускиот стопер се најде во ситуација да размислува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите соработници, поднесени во овинителството во Скопје, укажуваат ...
сите 105 | | | веќе видена

По вчерашното бурно случување во судот, денес пред очите на Катица Јанева како сведок излегува обвинителот Бурим Рустеми. Тој ќе биде третиот запишан обвинител ...
сите 301 | | | веќе видена

Леброн Џејмс се огласи на интернер со срцепарателна порака по смртта на неговиот пријател Коби Брајант. Кралот кој веста ја доби на аеродром, по враќање од ...
сите 183 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 12 | | | веќе видена

Спектакуларен натпревар во четвртфиналето на Австралија опен одиграа утрово Роџер Федерер и Тенис Сандгрен. Швајцарецот спаси 7 меч топки и успеа да се пласира ...
сите 184 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реал бара нов тим за 15 свои играчи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: