Инцидент во Мадрид-Роналдо погоден во глава


2 копии

ВИДЕО: Инцидент во Мадрид-Роналдо погоден во глава Кристијано Роналдо на полувреме на натпреварот меѓу Реал и Атлетико падна на тревникот откако беше погоден со запалка по глава. Реал Мадрид водеше со 2 -0 на Висенте Калдерон и веќе го имаше решено прашањето за тоа кој ќе биде финалист на Купот. Кристијано Роналдо, кој ги постигна двата гола, стана жртва на хулиган кој го погоди со запалка по глава додека разговарал со Серџо Рамос. Португалецот се струполил на тревникот, но набрзо се кренал, а според шпанските медиуми, полицијата наводно го нашла напаѓачот.
| | веќе видена | слични

Екипата на Реал (М) е првиот финалист во Купот на Шпанија, откако славеше и на реваншот против градскиот ривал Атлетико (М). По победата од 3:0 во првиот 1/2-финален меч, "кралевите" овојпат и како "гости" триумфираа со 2:0. По само 15 минути игра победникот беше решен со двата гола од пенал на Кристијано Роналдо, кој ги отпиша "јорганџиите" од одбрана на трофејот изминатата година. Токму Роналдо на крајот од првото полувреме беше жртва на еден хулиган, кој на патот кон соблекувалната го погоди со запалка во глава додека зборуваше со Серхио Рамос. Португалецот падна на подот, но брзо се крена, а полицијата, наводно, го пронашла напаѓачот. Сепак, тренерот на "кралскиот клуб", Карло Анчелоти, потврди дека не станува збор за некоја посериозна повреда. - Се е во ред со Роналдо, најважно од се е дека постигна два погодоци, и тоа во најважниот дел од натпреварот. Нема никаков проблем, не станува збор за посериозна повреда. Реал (М) сака да слави во сите натпреварувања и нормално е да кажам дека купот има најмало ...
| | веќе видена | слични

Дефанзивецот на Атлетико Мадрид Хавиер Манкиљо ќе паузира шест недели поради прелом на вратниот пршлен во поразот против Реал Мадрид (2:0) во полуфиналето од кралскиот куп во вторникот. Десникот бек на Атлетико незгодно падна и го повреди вратото по воздушниот судар со Кристијано Роналдо во 44 минута од мечот кој заврши со победа на Реал од 2:0. 19-годишниот Манкиљо успеа самостојно да го напушти теренот, но не се вати. Манкиљо е префрлен во болница каде ќе остане до четврок , бидејќи е утврдено дека се здобил со прелом на вратниот пршелен. Роналдо на тој натпревар доби жолт картон. Покрај Манкиљо, на листата на повредени играчи на Атлетико се и голманот Тиво Куртоа и дефанзивецот Фелипе Луис.
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид е првиот финалист во шпанскиот фудбалски Kуп. „Kралевите“ и на реваншот со градскиот ривал Атлетико забележаа рутинска победа (2-0) и со вкупни 5-0 го елиминираа актуелниот победник во ова натпреварување. Дали во финалето на 19 април ќе има ел класико-одговор требаше да даде синоќешниот реванш Сосиедад – Барселона на кој Kаталонците заминаа со предност од два гола. Мадридското дерби не остави простор за коментари, но запалката фрлена од навивачите врз домаќините, која заврши во главата на Kристијано Роналдо, е повод за осуди од двете страни. Најдобриот фудбалер за изминатата година во изборот на ФИФА, Роналдо, кој има забрана за настап на 3 првенствени натпревари во Примера, не го пропушти градското куп-дерби, постигна два гола од пенал, но имаше и еден ненамерен судир со противничкиот играч Манкило, беше погоден од навивачите во главата, па на полувремето му беше укажана и медицинска помош. Kапитенот на Реал Мадрид, голманот Икер Kасилјас, кој шанса да застане на голот добива на ...
| | веќе видена | слични

При еден жесток дуел помеѓу Кристијано Роналдо и Манкиљо, за време на синоќешниот натпревар помеѓу екипите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид, Манкиљо можеше да заврши со скршен врат. Во второто полувреме, тренерот на Атлетико Мадрид, беше приморан да го замени Манкиљо со Хуанфран, а повредениот играч заврши во болница на додатни прегледи.
| | веќе видена | слични

На вчерашниот натпревар помеѓу Реал и Атлетико се случи мал инцидент на кој настрада напаѓачот на Реал Мадрид Кристијано Роначдо. Имено, Роналдо падна на тревата откако беше погоден со запалка во главата од страна на противничките навивачи. Инаку дуелот заврши во корист на Реал Мадрид со 2-0 а стрелец на двата погодоци беше самиот Кристијано Роналдо кој на два пати беше прецизен од белата точка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во финишот од првото полувреме Роналдо жестоко го удри Манкиљо во еден воздушен дуел по што фудбалерот на Атлетико Мадрид незгодно падна и за малку фалеше тој пад да има катастрофални последици. Тренерот Симеоне во второто полувреме мораше на негово место да го стави во игра Хуанфран, додека Манкиљо заврши во болница поради снимање на вратот.
| | веќе видена | слични

Опасен и срамен потег на еден од „навивачите“ на Атлетико Мадрид на полувремето од натпреварот против Реал Мадрид. Во моментите кога судијата означи крај на првите 45. минути и играчите заминуваа кон соблекувалните, Роналдо беше погоден во главата со запалка фрлена од трибините. Погледнете.
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо доста невнимателно „го сруши“ фудбалерот на Атлетико Мадрид, Хавиер Манкиљо во еден воздушен дуел... Во финишот од првото полувреме Роналдо жестоко го удри Манкиљо во еден воздушен дуел по што фудбалерот на Атлетико Мадрид незгодно падна на тревата. Поради овој старт Роналдо доби жолт картон...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инцидент во Мадрид-Роналдо погоден во глава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: