МВР: Обединети за Македонија изнесуваат лаги и манипулации

3 копии

Неточно е дека службениците што учествуваа во акцијата „Кампања“, во која беше уапсен Љубе Бошкоски, биле посебно наградени, велат од МВР, по денешната прес-конференција на Обединети за Македонија „Напротив, тие ги извршуваа службените задачи и овластувањата за борба против криминалот и корупцијата за кои се платени. Освен нив, во целата операција и документирање на случајот учествуваа и други службени лица чија цел е откривање и санкционирање на сите оние кои работат спротивно на законите на Република Македонија, без разлика дали се работи за партиски лидери“, велат од МВР. Од МВР велат дека е срамно да се измислува некакво темпирање на акцијата по изборите. Според нив, одлуката незаконски да прими пари била лична на осомничениот Бошкоски. Обединети за Македонија денеска излегоа со тврдење, според кое, полициските службеници што учествувале во акцијата за апсење на Бошкоски биле наградени
| | веќе видена | слични
3 копии

Партијата Обединети за Македонија, исто како и во целата предизборна кампања, продолжува со изнесување лаги и манипулации, потценувајќи ги граѓаните, иако за ваквиот однос веќе беа казнети на изборите, стои во писмената реакција од Министерството за внатрешни работи на денешната прес - конференција на ОМ. - Целосна невистина е дека полициските службеници кои учествуваа во финалната реализација на Операцијата „Кампања“ биле посебно наградени. Напротив, тие ги извршуваа службените задачи и овластувања за борба против криминалот и корупцијата за кои се платени. Освен нив, во целата операција и документирање на случајот учествуваа и други службени лица чија цел е откривање и санкционирање на сите оние кои работат спротивно на законите на Република Македонија, без разлика дали се работи за партиски лидери, се појаснува во реакцијата од МВР. Според МВР, срамна и недолична манипулација е обидот да се измисли некакво темпирање на акцијата, бидејќи одлуката незаконски, на рака, во хартиена кеса да се земат 100 000 ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 9 јуни – Од Министерството за внатрешни работи велат дека партијата на Љубе Бошковски лаже и манипулира со денешното излагање дека службениците кои учествуваа во акцијата „Кампања“ биле наградени. „Напротив, тие ги извршуваа службените задачи и овластувањата за борба против криминалот и корупцијата за кои се платени. Освен нив, во целата операција и документирање на случајот учествуваа и други службени лица чија цел е откривање и санкционирање на сите оние кои работат спротивно на законите на Република Македонија, без разлика дали се работи за партиски лидери“, велат од МВР. Од МВР велат дека е срамно да се измислува некакво темпирање на акцијата по изборите. Според нив, одлуката незаконски да прими пари била лична на осомничениот Бошкоски. Од Обединети за Македонија денеска рекоа дека имаат информации дека припадниците на полицијата кои го реализирале според нив „монтираното“ апсење се експресно наградени за тоа. /
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 173 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Обединети за Македонија изнесуваат лаги и манипулации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: