Објавен милионски тендер за одржување на владини објекти


3 копии

Сопственикот на фирмата „Де лукс-ауто“ – Куманово, Бобан Спасовски, во допис до медумите тврди дека не е член на ниту една политичка партија, дека неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„По бројни шпекулации во јавноста изминатиот период, сакам да објасним и да ја информирам јавноста за вистината на работењето на мојата фирма Де Лукс – ...
| | веќе видена | слични

Де Лукс-ауто никогаш нема дадено донација на партијата СДСМ, како што се презентира во јавноста. Износот од 12.000 денари што се споменува е попуст на дадена ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата соопшти дека постапката за набавка на нови 45 возила, преку оперативен лизинг или деловен закуп, се одвивала јавно и оти без ниту еден дополнителен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За понови возила, без ниту еден дополнителен трошок, државата месечно ќе заштеди повеќе од 700 евра по возило, во споредба со цената на автомобилите набавени ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Потребата од набавка на нови возила (преку оперативен лизинг или деловен закуп) произлегува од фактот што во септември 2018-та истекува 3-годишниот договор за ...
| | веќе видена | слични

Фирмата Де Лукс-Ауто која доби тендер за набавка на 11 моторни возила за Централниот регистар на Република Македонија денеска испрати реакција до медиумите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен милионски тендер за одржување на владини објекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: