Трамп: Ако нема договор, премиерот на Израел ќе се вика Муахемед

3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп предизвика гнев кога 200 милиони долари помош кои беа наменети за Палестинците ги пренасочил за други цели, велат од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп прераспределил за други цели 200 милиони долари од помошта коишто беа наменети за Палестинците, изјавил во петокот висок ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата ја американскиот претседател Доналд Трамп не размислува за можно признавање на суверенитетот на Израел над Голанската висорамнина, изајви во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска во Вашингтон, оствари средба со Потпретседателот на Соединетите Американски Држави Мајк ...
сите 275 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 249 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Ако нема договор, премиерот на Израел ќе се вика Муахемед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: