МТСП: Во Кавадарци отворена градинка со капацитет за 75 деца

3 копии

Скандал за директорска фотелја го тресе штипскиот центар за социјални работи. Скандал за директорска фотелја го тресе штипскиот центар за социјални работи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелната в.д директорка на Центарот за социјални работи- Штип, Сузана Цветкова, која што денеска е разрешена од оваа позиција пред шест дена од Заводот за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска присуствуваше на свеченото отворање на новата градинка, „Бубамара“, која функционира како дел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска присуствуваше на свеченото отворање на новиот објект за згрижување на предучилишни деца „Буба ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Создавање програми за поголема социјална вклученост и вработување на тешко ранливи групи преку пилот проект во Македонија, беше целта на неколкудневната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Резултатите од истражувањето на организацијата „Метаморфозис“ за трансапрентноста на владите во регионот и институциите во Република Македонија, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имаме одземена држава. Дојдоа на власт со сурова злоупотреба на судбини. А денес нема недела да не ни се случи по некоја смрт на дете, некое претепано бебе, ...
сите 90 | | | веќе видена

Поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, оцени дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус ќе има позитивно влијане врз ...
сите 286 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во текот на оваа недела очекува да биде постигнат договор меѓу политичките партии за финализирање на процесот за одредување на датумот и ...
сите 193 | | | веќе видена

Откако успешно ги помина лекарските прегледи, Кристијано Роналдо доби тура низ тренинг центарот на „Старата Дама“, ЦР7 се сретна со новите соиграчи и Масимо ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Во Кавадарци отворена градинка со капацитет за 75 деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: