Различни толкувања за стапката на невработеност


Невработеноста се намалува најмногу поради работата на црно или иселувањето од земјава, сметаат експертите. Државната статистика по првиот квартал годинава ...
| | веќе видена | слични

Просечната заработувачка во Велика Британија се зголемила во последните три месеци, заклучно со април, додека невработеноста остана на најниско ниво од крајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

11 години ВМРО-ДПМНЕ не само што ги игнорираше младите и нивните потреби, туку со криминалните политики го поттикнуваше масовно иселување на младите од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и коалицијата даваат видливи резултати. После деценија економска стагнација во времето на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
4 копии

Владеачката партија СДСМ денеска се пофали дека нејзините економски политики даваат видливи резултати.„Економијата сега е стабилна и се движи во нагорна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полските хулигани кои направија тотален хаос пред Националната Арена „Тодор Проески“ во петокот попладне, кога групи од по стотина припадници меѓусебно се ...
сите 174 | | | веќе видена

Статусот на реформите во администрацијата во контекст и на јакнење на капацитетите за пристапни преговори на Северна Македонија со ЕУ денеска беа претставени ...
сите 61 | | | веќе видена

Во трагичната несреќа , кога на бродот налета туристички крузер и го преврте загинаа 28 јужнокорејски туристи. Денеска во извлечениот бродскитруп биле најдени ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Различни толкувања за стапката на невработеност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: