Косовскиот претседател му држи часови по протокол и дипломатија на Заев (ВИДЕО)


Косовскиот претседател Хашим Тачи прецизно ги лоцира грешките на премиерот Заев и неговиот кабинет во комуникацијата со руските комедијанти Вован и Лексус. Тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на средба во Владата со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин разговарале за случајот со руските пранкери и дека тоа нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој ...
| | веќе видена | слични

Снимките од разговорите кои излегоа со руските комичари и премиерот Заев нема да влијаат на односите помеѓу Македонија и Русија, токму ова била темата но и ...
| | веќе видена | слични

Русија не стои зад комичарите кои го измамија премиерот Заев. По 2 дена обвинување за специјална војна врз Македонија, премиерот Заев денеска застана до ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска одржа средба со рускиот амбасадор во земјава Сергеј Баздникин, со кого разговараа и за неодамнешниот случај со руските комичари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 218 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовскиот претседател му држи часови по протокол и дипломатија на Заев (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: