Собранието изгласа доверба на владата


3 копии

Функционери на ДУИ за Дојче веле тврдат дека „е рано за најавената реконструкција на премиерот Зоран Заев“, иако премиерот од подамна ја најави истата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За работата на министрите од редовите на ДУИ Ахмети не сакаше да даде оценка. Рече дека за 18 години не пофалил ниту еден министер. Јавноста ја оценува нивната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
7 копии

Пратеникот Африм Гаши, кој го предводи едното крило на Беса, денеска потврди дека партијата влегува во Владата, но го повика премиерот Зоран Заев да избере ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието изгласа доверба на владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: