Се разгледуваат одбиените проекти, конкурсот на Министерството за култура нема да се поништи


Во Министерството за култура почна разгледувањето на одбиените апликации на годишниот конкурс за 2019. Во своите канцеларии, членовите на комисиите уште еднаш ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Членовите на комисите во Министерството за култура од денеска започнаа да ги разгледуваат одбиените апликации, по бурата реакции што ги предизвика во јавноста ...
| | веќе видена | слични

Денес, од Берлин, министерот за култура Асаф Адеми, во врска со скандалот поврзан со програмата за култура со проекти поддржани од министерството за 2019 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На шест пријавени фирми на скандалозниот конкурс за проекти од национален интерес во културата за 2019 година, во делот за музичко-сценска дејност една како по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По вчерашната заедничка средба меѓу директорите на десет национални установи за скандалозната распределба на пари во Министерството за култура за националната ...
| | веќе видена | слични

Само фирмите од Тетово, кои претежно аплицирале за организации на концерти и фестивали на годинешниот конкурс, за кој премиерот Зоран Заев рече дека ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Најстариот македонски џез фестивал годинава не доби ниту денар поддршка од Минитерството за култура. Премиерот Зоран Заев изјави дека фестивалот не доставил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се разгледуваат одбиените проекти, конкурсот на Министерството за култура нема да се поништи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: