Вооружен грабеж во „Кам маркет“ во Скопје

На 13.07.2011 година, околу 21,20 часот на ул. „Тале Христов“ во Скопје, во „Кам маркет“, две маскирани лица вооружени со пиштоли, заканувајќи се извршиле разбојништво над вработените В.А.(39), З.Д.(37) и И.Ј.(29), при што одзеле околу 280.000 денари од дневниот промет. Се преземаат мерки за откривање на сторителите.
| | веќе видена | слични

Двајца крадци, маскирани и вооружени со пиштоли, завчера вечер упаднале во еден од објектите на ланецот на "Кам маркети" ги испразниле касите, ги заклучиле вработените во магацинските простории и побегнале со плен вреден околу 5.000 евра, информираше скопската полиција. Кражбата се случила околу 21.30 часот во маркетот кој се наоѓа на улицата "Тале Христов" во скопската населба Бутел. Крадците начекале погоден момент и влегле пред крајот на работното време кога внатре немало муштерии. Тие го впериле оружјето во тројцата вработени кои ги затекнале внатре и им се заканиле дека ќе ги убијат ако не им ги дадат сите пари од дневниот промет. Преплашени од заканите, без размислување ги испразниле касите и им ги дале парите ставени во кеса. Крадците, за да се осигураат дека непречено ќе побегнат, ги однеле тројцата вработени во магацинот од марктетот и ги заклучиле. По извесно време ограбените успеале да контактираат со полицијата која набрзо дошла и организирала потера, но крадците веќе биле далеку. Во увидот било ...
| | веќе видена | слични

280.000 денари, од касите на КАМ Маркет во населбата Скопје Север украле две маскирани и вооружени лица. Грабежот бил извршен синоќа околу 22 часот велат од МВР. Лицата влегле во маркет и на тројцата вработени првин вербално, а потоа со оружје им се заканиле за да им ги предадат парите. Ги испразниле касите и побегнале. Припадници на МВР извршиле увид, а по разбојниците трагаат.
| | веќе видена | слични

Две маскирани и вооружени лица го ограбиле “Кам маркет“ во населбата Скопје Север, при што одзеле околу 4.500 евра, информираат од МВР. Имено, две маскирани лица вооружени со пиштоли им се заканиле на вработените, при што им дозеле околу 4.500 евра од дневен промет. Полицијата презема мерки за откривање на сторителите.
| | веќе видена | слични

Останато

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 159 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 148 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вооружен грабеж во „Кам маркет“ во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: