Физички нападната вработена во трафика во Велес

3 копии

Две лица физички нападнале вработена во трафика во Велес, сакајќи да ја ограбат. Настанот се случил синоќа околу 22:35 часот во трафиката „Леди Ди Трејд“ на улицата „Благој Ѓорев“ кога двете лица влегле во трафиката и и се заканиле на 51-годишната Т.П. Едното лице со раката и ја затнал устата, а со другата рака неколку пати ја удрил во лицето и телото, додека другото лице ги пребарувало фиоките од пултот. Откако виделе дека нема пари во фиоките, излегле од трафиката и се упатиле во непознат правец. Увид на лице место извршила увидна екипа на СВР-Велес. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Двајца разбојници завчеравечер физички нападнале вработена во трафика во Велес, но откако не пронашле пари, заминале во непознат правец. Како што соопшти полицијата, околу 22 часот и 35 минути, во трафиката „Леди Ди Трејд“ на ул.„Благој Ѓорев“ во Велес две непознати лица извршиле разбојништво над вработената Т.П. (51) од Велес. Напаѓачите влегле во трафиката и ѝ се заканиле на вработената, при што едното лице со едната рака и ја затнал устата, а со другата рака неколку пати ја удрил во пределот на лицето и телото, додека другото лице ги пребарувало фиоките од пултот. Откако виделе дека нема пари во фиоките, разбојниците излегле од трафиката и се упатиле во непознат правец. Увид на лице место извршила увидна екипа на СВР-Велес. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

На 22.04.2017 година во утринските часови на регионалниот пат Р-1102 Градско-Велес, поточно на 1,4 километар од надвозникот за с.Виничани кон Велес, се случила сообраќајна незгода во која М.Ц.(26) од Велес, управувајќи ПМВ„Голф 3“, изгубил контрола над истото, излетал на десната страна на коловозот и се превртел на кров во амбис. Во 07,35 часот, возачот е пренесен во ОБ-Велес, каде му се констатирани ТТП и поради сериозноста на повредите е префрлен во УЦ-Скопје. Увид на лице место извршила екипа од СВР-Велес. Loading...
| | веќе видена | слични

На 22.04.2017 година околу 22,35 часот во Велес, на ул.„Благој Ѓорев“ во трафика „Леди Ди Трејд“, сопственост на В.А. две непознати лица извршиле разбојништво над вработената Т.П.(51) од Велес. Имено, лицата влегле во трафиката и се заканиле на вработената, при што едното лице со едната рака и ја затнал устата а со другата рака неколку пати ја удрил во пределот на лицето и телото, додека другото лице ги пребарувало фиоките од пултот, но откако виделе дека нема пари во фиоките, истите излегле од трафиката и се упатиле во непознат правец. Увид на лице место извршила увидна екипа на СВР-Велес. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични

Велешанка доживеа вистински пекол на работното место. Според информациите на МВР, вчера околу 22,35 часот во Велес, на ул.„Благој Ѓорев“ во трафика „Леди Ди Трејд“, сопственост на В.А. две непознати лица извршиле разбојништво над вработената Т.П.(51) од Велес. Имено, лицата влегле во трафиката и се заканиле на вработената, при што едното лице со едната рака и ја затнал устата а со другата рака неколку пати ја удрил во пределот на лицето и телото, додека другото лице ги пребарувало фиоките од пултот, но откако виделе дека нема пари во фиоките, истите излегле од трафиката и се упатиле во непознат правец. Увид на лице место извршила увидна екипа на СВР-Велес. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Рано утрово на 1,4 километар од надвозникот за селото Виничани кон Велес возило „голф 3“ управувано од М.Ц. 26 од Велес изгубило контрола и излетало на десната страна на коловозот, па возачот завршил во амбис. Повредениот во 7,35 часот бил пренесен во болницата во Велес каде му биле констатирани тешки телесни повреди, па поради сериозноста на состојбата бил префрлен во Ургентниот центар во Скопје. Увид на лице место извршила екипа од СВР-Велес.
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
сите 219 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 274 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 123 | | | веќе видена

Српскиот фолк-пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград. Пејачот ќе почива покрај актерот Небојша Глоговац, кој почина во ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 179 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 106 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Физички нападната вработена во трафика во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: