Крем супа од зеленчук


Моркови, тиквички, брокула и карфиол волшебно се претвораат во вкусна крем супа со помош на морско оревче.Состојки:1 лажица маслиново масло 50 гр лук 100 гр ...
| | веќе видена | слични

Сите знаеме и често подготвуваме плескавици и ќофтиња од мелено месо, кои навистина се вкусни и омилени на семејната трпеза. За да ја разбиете монотонијата на ...
| | веќе видена | слични

Рецепт за највкусните лесковачки уштипци… 500 гр мешано мелено месо 50 гр сланина 100 гр кашкавал 2 чешниња лук 1 лута пиперка сол бибер Меленото месо добро ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Без разлика дали ќе ги подготвите како предјадење или лесна вечера, овие јајца на вашата трпеза ќе и дадат и една свечена нота. Потребни состојки: 500 гр ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крем супа од зеленчук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: