Џафери во Сребреница: Регионот се менува кон подобро, има нови генерации политичари со отворен ум

2 копии

Претседателот на Собранието на Северна Македонија Талат Џафери денеска на одбележувањето на 24-годишнината од геноцидот во Сребреница, изрази надеж дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Европскиот Парламент го одобри сотавот на 44 меѓупарламентарнит делегации кои ги одржуваат парламентарните односи со други држави, региони и организации, меѓу ...
| | веќе видена | слични

Меѓупарламентарните делегации работат на одржување на односите и размената на информации со пратениците од Собранието на Република Северна Македонија, за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 634 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 204 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери во Сребреница: Регионот се менува кон подобро, има нови генерации политичари со отворен ум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: