Расветлена кражбата на накит од куќа во Гостивар

9 копии
2 копии

– Осомничената која нема наполнето 18 години, вечерта од регал во дневната соба го зела ранецот во кој имало кутија со разновиден златен накит (ланец, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
3 копии

Вчера попладне на патниот премин помеѓу железничкото стојалиште Тумчевиште и железничката станица во Гостивар се случила незгода помеѓу патничкиот воз кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сообраќајна несреќа меѓу локомотива и автомобил, вчера попладне се случила на железничката пруга Гостивар- Тетово, на влезот во Гостивар. Со телесни повреди се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хаотично известување на институциите на системот во врска со синоќешната сообраќајна трагедија во која едно лице го загуби животот, а 26 лица се повредени, ...
сите 161 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 131 | | | веќе видена

Тоа го потврди шпанската полиција, која претходно ја извести јавноста дека во тек е акција во близина на Барселона. Претходно некои каталонски медиуми јавуваа ...
сите 169 | | | веќе видена

Голем гест на Лука Дињ, левиот бек на Барселона без страв веднаш истрчал на улица по терористичкиот напад на Ла Рамбла за да им помогне на повреденитеМинатата ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расветлена кражбата на накит од куќа во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: