Што ќе се случи кога во мравјалник ќе истурите течен алуминиум


Интересно видео е објавен на популарниот Јутјуб сервис. Имено, видеото покажува како еден човек истурил течен алуминиом во мравјалник и на крајот доби прекрасна скулптура.
| | веќе видена | слични

Десетина јунаци со азбестни јазици и титаниумски шкембиња, на натпревар во јадење лути пиперки. Почнуваат со скромни 3.000 сковили (единица за лутина) за двајца од нив да стигнат до пеколни 1,5 милиони сковили. Би било фер награда за нив да е бидè со течен азот.
| | веќе видена | слични

Компанијата „КриоРус“ веќе цели осум години чува тела на покојници во течен азот за во иднина овие луѓе да можат повторно да се оживеат доколку науката пронајде начин за оживување на мртвите. Во процедура веќе имаат влезено 34 луѓе и 14 домашни животни, а потпишани се договори за уште над 100 луѓе. Нарачатели има и од САД и од Заедницата на независни држави. Мислењата за овој проект се разликуваат, но сопствениците на компанијата вложуваат пари во конкретни научни истражувања. Минатогодишната анкета на „Левада-центар“ покажа дека 41% од граѓаните на Русија се плашат од смртта, додека 20% имаат желба да живеат вечно. Компанијата „КриоРус“ го засновала својот бизнис на овие стравови и желби. Таа од 2005 година се занимава со длабоко замрзнување на телата на починатите луѓе и на мртви животни со цел во иднина да можат повторно да бидат оживеани.Компанијата има десет основачи меѓу кои се биофизичарот Игор Артјухов, основач на Институтот за биологија на стареењето, Валерија Прајд, активен учесник на Руското ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рашела Мизрахи, која вчера рано наутро беше разрешена од министерка за труд и социјална политика, и беше постојано мета на антисемитски напади од лица блиски ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ го обезбедила последниот глас што недостигаше за донесување на Законот за јавно обвинителство, кој денеска беше усвоен со ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Европски совет Шарл Мишел вечерва организира неформална вечера за лидерите од Европската Унија и од Западен Балкан. Според него состанокот е ...
сите 596 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 325 | | | веќе видена

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ќе се случи кога во мравјалник ќе истурите течен алуминиум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: