За позначаен раст потребни се позначајни реформи

16 копии

Деликатен момент за светската економија. ММФ прогнозира дека посебно тешка ќе биде првата половина од оваа година. Домашните експерти пак велат дека глобалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународниот монетарен фонд повторно ја намали прогнозата за раст на глобалната економија за 2019 година. Поради растечките трговски тензии и заострување на ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Тековно расположливите високофреквентни податоци за периодот јануари – февруари 2019 година упатуваат на натамошни поволни поместувања во ...
| | веќе видена | слични

Во новиот извештај на ММФ „World Economic Outlook “ проекциите за македонската економија се катастрофални. Имено, ММФ го проектира растот на економијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 325 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За позначаен раст потребни се позначајни реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: