Расте бројот на злоупотреби преку социјалните мрежи во Гостивар и Тетово


Злоупотребата на лични податоци преку социјалните мрежи на тетовско-гостиварското подрачје станува се почеста. Минатата вкупно биле регистрирани 50 случаи, од ...
| | веќе видена | слични

И на гостиварското подрачје е забележана зачестена појава на пожари на отворен простор. Од почетокот на овој месец, Противпожарната единица на Гостивар имала ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на овој месец, Противпожарната единица на Гостивар имала дури 57 интервенции, од кои најголемиот дел биле на гаснење на шумски и полски пожари. ...
| | веќе видена | слични

Викендов Тетовските пожарникари интервенирале дваесетина пати на отворен и затворен простор. На тетовското подрачје, изгорени се неколки објекти а опожарена е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 277 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 187 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ...
сите 160 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на злоупотреби преку социјалните мрежи во Гостивар и Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: