Терористот кој уби 49 луѓе изнесен пред суд – го направи знакот на „белата моќ“


Терористот кој уби 49 луѓе на петочната молитва во џамија во Нов Зеланд, денеска беше изнесен пред судија, со лисици на рацете, а неговото тело прекриено со ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот екстремист Брентон Тарант пред да пука во џамија во Нов Зеланд ја слушал песната „Златиборе висока планино“ на Ера Ојданиќ. Ојданиќ се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, го осуди терористичкиот напад врз двете џамии во Крајстерч, во Нови Зеланд во кој загинаа 49 лица. Шокиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во терористичкиот напад на две џамии во Нов Зеланд, 49 лица беа убиени, а 48 се ранети. Помеѓу оние кои го преживеаа масакрот има и деца, а едно потресно видео ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одмазда за убиството на 11-годишно девојче, за време на терористичкиот напад во 2017 година во Стокхолм, бил мотивот на напаѓачот во Нов Зеланд. Тогаш, на ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот кој денеска го изврши најголемиот масакр во историјата на Нов Зеланд, убивајќи 49 луѓе за време на молитва во две џамии во градот Крајстчрч, сакал да ...
| | веќе видена | слични

Ладнокрвно, со пуштена песна која го величи Радован Караџиќ, во своето возило, полно со оружје, 29 годишниот Брентон Тарант свртел неколку круга пред да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Терористот кој уби 49 луѓе изнесен пред суд – го направи знакот на „белата моќ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: