Мурињо пронајде замена за Најмар

Откако на португалскиот стратег му стана јасно дека ќе мора да почека до следниот летен проеоден рок за ангажман на Најмар, се одлучи за изненадувачки интерес за напаѓачот на Интер, Џампаоло Пацини. Мурињо е свесен за способностите на Пацини и смета дека токму со негов ангажман би можел да ги залечи раните во нападот на неговиот тим. Португалскиот ас моментално се соочува со големи проблеми во формата и во продолжение на ситуацијата се очекува најави за ангажман и на нови фудбалери со цел санација на тимот за време на јануарскиот преоден рок. Сеуште нема официјални најави за некаков контакт меѓу двта тима за ангажман на Пацини, но со пристигнувањето на Клаудио Раниери во Интер се чини дека ќе нема интерес за заминување на италијанецот освен доколку не станува збор за некоја неверојатна цена. Италијанскиот гигант по продажбата на Самуел Ето има големи проблеми во нападот и би било лудост да го сторат истото и со Пацини.
| | веќе видена | слични

Новиот стратег на поранешниот европски шампион Интер, Клаудио Раниери најави дека се можни големи промени во клубот и воопшто нема да биде заложник на начинот на игра на италијанскиот гигант. Раниери најави дека ќе стори се што е во негова моќ за да обезбеди позитивни резултати и нови победи за Интер. Новиот предводник со нетрпени го очекува првиот дуел на гостувањето во Болоња, каде што од него ќе се очекува целосен плен. Како новини најави можен старт на Диего Милито и Џампаоло Пацини во нападот како нов тандем во тимот, иако имаше најави дека овие двајца неможат да играат заедно.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо пронајде замена за Најмар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: