Утринска Гимнастика: Range Rover Sport PHEV го прифати речиси невозможниот Змејски предизвик!


Сподели! ;) Британскиот теренец ги нападна 99-те застрашувачки свиоци и 999-те стрмни скали до Вратата на Рајот на планината Тианмен во Кина. Главен јунак во предизвикот бил Кинескиот возач на Formula E Хо-Пин Тунг, кој со помош на 398-те хибридни коњски сили и 640 Nm успеа да го постигне тоа што никој друг не се ни обидел поради тежината на задачата. Погледнете го обидот и уживајте во способностите на новиот Range Rover!
| | веќе видена | слични

Многу SUV модели само изгледаат како да можат да се справат со препреки, но на пазарот уште може да се најдат и такви кои не се плашат од непроодни терени. Во оваа класа на автомобили спаѓа и Range Rover Sport, кој успеа да совлада терен за кој за многу возила е непрооден. Хибридниот Range Rover Sport PHEV успеа да се искачи по 999 скали до Небесните порти во Кина и тоа откако совлада 99 остри свиоци. Инаку, скалите се поставени под остар агол од 45 степени. Зад воланот беше Хо-Пин Тунг, Формула-E возачот на Jaguar и поранешен освојувач на 24 часа Ле Ман. Range Rover Sport PHEV комбинира бензински и електричен мотор за на сите четири тркала да испорача 400 КС и 640 Nm.
| | веќе видена | слични

Иако теренското возило по дефиниција би требало да ги совлада тешко пристапните места, во реалноста ретко кое возило е целосно употребливо надвор од градот и асфалтот. Откога постои, „Ренџ Роверот“ отсекогаш бил синоним за освојување тешко достапни терени. Токму на таква локација, британскиот гигант пред извесно време ги покажа можностите на својот хибрид „Ренџ Ровер Спорт ПХЕВ“… Роверот успешно ги мина прочуените 999 скали кај „Небесните врати“ на планината Тјананмен во Кина кои некаде се накосени и под агол од 45 степени, а сето тоа по минувањето на 99 остри кривини на 11 километри долгиот Змејов пат. Со возилото управуваше некогашниот шампион нa тркaтa „24 часа Ле Ман“, Хо-пин Тунг, кој е сега возач на „Јагуар“ во Формула 1.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 131 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 262 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 314 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утринска Гимнастика: Range Rover Sport PHEV го прифати речиси невозможниот Змејски предизвик!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: