Рамос со капитенска лента до својот 100-ти настап

Серхио Рамос го прослави својот 100-ти настап за шпанската фудбалска репрезентација со одличен индивидуален перформанс. Дефанзивецот на Реал Мадрид го одигра овој јубилеен натпревар со капитенската лента на својата рака, поради отсуството на повредените Икер Касиљас, Чави Ернандес и Чаби Алонсо. Андалузискиот фудбалер на овој јубилеен натпревар успеа и да се запише во листата на стрелците, откако го отвори резултатот во 49-та минута, но сепак на крајот не можеше комплетно да се радува бидејки репрезентацијата на Финска успеа да го израмни резултатот. Ова инаку беше негов деветти погодок за ‘Фуријата’. http://www.youtube.com/watch?v=pLC0xSpXDeA
| | веќе видена | слични

Дефанзивецот во редовите на Реал Мадрид, Серхио Рамос, во изјава за шпанскиот весник „АС“ истакнал дека примарна цел за неговиот тим оваа година е да го освои по 10 - ти и јубилејен пат најпрестижното натпреварување во Европа, Лигата на шампионите. - Се надевам дека ќе ја освоиме Лигата на шампионите. Веќе неколку години наназад се бориме да го освоиме ова натпреварување, но оваа година имаме посебна желба и мотивација да стигнеме до овој трофеј, - изјавил Шпанецот, негирајќи дека Лигата на шампионите во последните години стана вистинска опсесија за „кралевите“. - Ние не сме опседнати со освојување на Лигата на шампионите. Постои голема желба и надеж кај фудбалерите, но сигурно дека нема да биде лесно. Сега и најмала грешка може скапо да се плати, па поради тоа мораме да бидеме максимално фокусирани и мотивирани до самиот крај, - потенцирал играчот на Реал Мадрид.
| | веќе видена | слични

Шпанскиот репрезентативен фудбалер на Реал Мадрид уште еднаш рече дека главната цел на ‘кралскиот клуб’ оваа сезона, е освојувањето на ЛГШРеал Мадрид последен пат биле на европскиот престоло сезоната 2001/2002, а од тогаш најдобар пласман е полуфиналето во кое ’Кралевите’ имаат играно два пати. Серхио Рамос верува дека оваа година може да биде годината на Реал Мадрид и Мадриѓаните би моеле да ја освојат десеттата европска титула.“Се надевам дека можеме да победиме во Лигата на Шампионите.”“Многу години ние се бориме за овој трофеј, имаме голема желба и мотивација за конечно да постигнене успех.”-рече Рамос, кој тврди дека Реал не е опседнат од европската круна.“Ние не сме опседнати. Постои голема желба и надеж, но не треба да се залажуваме, тоа нема да биде лесно. И најмала грешка може да не чини, треба да бидат концентрирани и фокусирани до крај.”- изјави капитенот наРеал Мадрид.
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамос со капитенска лента до својот 100-ти настап

Од:
До кого (е-маил):
Порака: