Рамос: Ова е репрезентација, јас прв ќе го гушнам Пике

Серхио Рамос и Жерар Пике се едни од најголемите ривали кога се играат средбите помеѓу Реал Мадрид и Барселона, и двајцата се предводниците на одбраните во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кога се зборува за змиите, една од најпознатите и најстрашните секако е големата Анаконда. Ова „чудовиште“ може да порасне и до 10 метри, а да тежи повеќе од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има нешто што е посилно дури и од другарството Со години играат заедно во Барселона и освојуваат трофеи, но според најавите, Жерар Пике нема да биде меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Серхио Рамос со голема доза на иронија го искоментира историскиот пресврт на Барселона во осминафиналето на Лигата на шампионите, и со самото тоа им остави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската економија за првпат после подолг период има негативен раст. Зоран Заев успеа ги избрка потенцијалните странски инвеститори кои требаше да отворат ...
сите 115 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија, ги праша пратениците од владејачкото мнозинство зошто брзаат со законот за јазиците. Тој ги обвини пратениците ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и членови ма ИК на ВМРО ДПМНЕ денес (19 септември 2017та година) остварија средба со амбасадорите на земјите членки ...
сите 112 | | | веќе видена

Aктуелениот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за нов градоначалнички мандат. Трајковски досега во два мандати ја ...
сите 165 | | | веќе видена

Неговата слика се уште стои на веб сајтот на анти-криминалната организација Селек како генерален директор на организацијата, но утрово со 11 гласа „за“ Тони ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамос: Ова е репрезентација, јас прв ќе го гушнам Пике

Од:
До кого (е-маил):
Порака: