Од каде Кариус на натпреварот Реал – Атлетико?


3 копии

Сите капитени на тимовите во шпанската Примера донесоа едногласна одлука дека нема да ги испочитуваат новите барања на Ла Лига, односно најавија дека ќе стапат ...
| | веќе видена | слични

Составот на Ливерпул беше многу блиску до титулата во Лигата на шампионите во минатата сезона со тоа што падна на последното скалило, на завршниот испит против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ливерпул оваа вечер го игра својот натпревар од второто коло во англиската Премиер лига, но пред пресметката со Кристал Палас, меѓу англиските таблоиди во прв ...
| | веќе видена | слични

Лорис Кариус доживеа вистински кошмар во изминативе три месеци поради невкусните шеги на кои беше мета по двете големи грешки во финалето во Лигата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 360 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 194 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од каде Кариус на натпреварот Реал – Атлетико?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: