Натпреварите од Ла Лига ќе се играат и во Северна Америка!

3 копии

Сите капитени на тимовите во шпанската Примера донесоа едногласна одлука дека нема да ги испочитуваат новите барања на Ла Лига, односно најавија дека ќе стапат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Капитените на сите екипи кои годинава ќе учествуваат во Ла Лига одржаа заеднички состанок со Синдикатот на фудбалерите по кој е донесена одлука да се стапи во ...
| | веќе видена | слични

Челниците на елитниот ранг на шпанскиот фудбал планираа оваа сезона неколку натпревари од Ла Лига да се одиграат во САД, но ваквите планови наидоа на остри ...
| | веќе видена | слични

По состанокот на капитените на клубовите од шпанската Ла лига, тие пратија јасна порака до првите луѓе на лигата дека не се подготвени да играат мечеви во САД. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 125 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 89 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претседателката на политичката партија „Глас за Македонија” и поранешна пратеничка, Солза Грчева на Фејсбук, го коментира случајот во кој е вмешана и ...
сите 221 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Натпреварите од Ла Лига ќе се играат и во Северна Америка!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: