Рамадани: Србија води специјална војна против Косово, како во 90-тите

3 копии
2 копии
3 копии

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, вечерва во својство на претседател на Социјалистичката партија на Србија (СПС) изјави дека упадот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СПС ижИвица Дачиќ, изјавил вечерва дека неговата партија најстрого го осодува упадот на Сојузот за Србија во зградата на РТС. -Секоја слика на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СПС, Ивица Дачиќ, вечерва изјави дека партијата остро го осудува насилниот упад на Алијансата за Србија во зградата на Радиот Телевизија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По повод терористичкиот напад на Нов Зеланд, српскиот претседател Александар Вучиќ испрати телеграма со сочувство до властите во Велингтон, а шефот на ...
| | веќе видена | слични

Косовските власти планираат да ги преземат специјалните единици на косовската полиција за преземање на фабриката Трепча во северниот дел на Косово, и тие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сомнежи за истрагата за случајот „Рекет“ која што заврши со обвинените – искажаа вечерва адвокатите Звонко Давидовиќ, Валентин Зафиров и Ружица Николовска во ...
сите 786 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 118 | | | веќе видена

Во СВР Скопје вчера во 09.35 часот било пријавено дека околу 09.15 часот во спортска обложувалница на улица „Коце Металец“, две лица со закана одзеле пари од ...
сите 154 | | | веќе видена

,,Работиме чесно и одговорно. Наша јасна цел е да ги подобриме условите во државата и да обезбедиме подобар живот за секое семејство, градиме систем кој нуди ...
сите 149 | | | веќе видена

СДСМ е на прав пат за во опозиција. Македонија со СДСМ е тргната по погрешен пат. СДСМ нема капацитет да ја води државата. Неспобноста на СДСМ се гледа и во ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамадани: Србија води специјална војна против Косово, како во 90-тите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: