Рамадани: Косово ќе биде 31-та членка на НАТО

5 копии

Косово се наоѓа заплеткано во незапаметена политичка криза, откако можната разврска од дијалогот со Србија предизвика дополнителна поделба во тамошните ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии
7 копии
4 копии

Познатиот албански историчар и поранешен пратеник и дипломат, Пелумб Џуфи изјави дека воведената царина од 100 отсто од страна на косовската Влада за српските ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поранешната косовска министерка за евроинтеграции и главна преговарачка во дијалогот меѓу Приштина и Белград, Едита Тахири ја оцени како скандалозна изјавата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мицкоски да не се крие туку да излезе пред граѓаните и да признае дали се гледал со Никола Груевски во Будимпешта? Христијан Мицкоски да не се крие зад статуси ...
сите 789 | | | веќе видена

Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран Заев. ...
сите 390 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 267 | | | веќе видена

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 92 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на одржување предвремени избори во државата, на прес-конференцијата што ја одржа вчера, ...
сите 93 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамадани: Косово ќе биде 31-та членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: