Рама: Владата не можат да ја урнат насилни акти, таа останува до завршување на мандатот


Пред утрешниот протест на албанската обединета опозиција, кој ќе се одржи пред Владата, премиерот Еди Рама порача дека „Влада не паѓа со насилни акти, и оти ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Во Тирана денеска повторно се судрија демонстрантите со полицијата на шестиот антивладин протест пред зградата на парламентот. Демонстрантите се обидоа да го ...
| | веќе видена | слични

Албанската обединета опозиција за денеска најави протест пред Парламентот, во исто време кога ќе се одржува пленарната седница. Поради инцидентите кои се ...
| | веќе видена | слични

Денес во албанскиот главен град, на анти-владиниот протест дојде до нови судири помеѓу демонстрантите и полицијата. Демонстрантите се обидоа да го пробијат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 710 | | | веќе видена

Северна Македонија мора да ги почне преговорите со Европската Унија, а францускиот претседател Емануел Макрон не треба да го блокира тоа, смета поранешниот ...
сите 719 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Макфакс“, рече дека ги продал уделите од седум проценти во компанијата што поседува ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Владата не можат да ја урнат насилни акти, таа останува до завршување на мандатот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: