Рама до Заев: Aлбанците се благодарни што создадовте хармонија меѓу Aлбанците и Mакедонците


Односите на Албанија со Р. С. Македонија се одлични. Оваа оценка ја изнесе албанскиот премиер Еди Рама по средбата со неговиот гостин македонскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Во Тирана денеска повторно се судрија демонстрантите со полицијата на шестиот антивладин протест пред зградата на парламентот. Демонстрантите се обидоа да го ...
| | веќе видена | слични
15 копии
5 копии

Албанската обединета опозиција за денеска најави протест пред Парламентот, во исто време кога ќе се одржува пленарната седница. Поради инцидентите кои се ...
| | веќе видена | слични

Денес во албанскиот главен град, на анти-владиниот протест дојде до нови судири помеѓу демонстрантите и полицијата. Демонстрантите се обидоа да го пробијат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Додека политичката дебата е фокусирана на нефункционирањето на Уставниот и Врховниот суд и слични прашања, економската ситуација на албанските граѓани е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во декември се навршуваат 14 години откако Македонија доби кандидатски статус. Тоа се случи на 17 декември 2005 година кога Европскиот совет реши да станеме ...
сите 307 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 334 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама до Заев: Aлбанците се благодарни што создадовте хармонија меѓу Aлбанците и Mакедонците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: