Наместо билатералка Заев – Ципрас и Еди Рама на преговорите во Преспа

Преспа ќе биде местото каде ќе биде соопштено дали се става крај на деценискиот спор за името. Но наместо билатералка, Заев и Ципрас ќе имаат уште еден гостин ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Ова го изјави српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, на конференцијата за слобода и безбедност, а пренесе Танјуг.  „ЕУ е пасивна за идејата за “Голема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанската влада во врска со информациите на медиумите дека во Албанија ќе се формира Центар за повратници на припадници на терористичката ИД од балканските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот парламент ја изгласа спогодбата за формирање царинска унија меѓу Албанија и Косово, а за неа гласале 67 пратеници, објави порталот „Јуропијан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако таа идеја не наидува на одобрување кај меѓународниот фактор, приштинските и тиранските власти со ваквите одлуки всушност се обидуваат да го остварат тоа ...
| | веќе видена | слични

По информациите дека во Албанија ќе се гради Центар за повратиници од терористичката „Исламска држава“ од балканските држави, остро реагираше, третата по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неколку албански медиуми објавија дека во Албанија ќе се гради центар за повратници од Исламска држава од балкански држави, повикувајќи се на информација која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Неформално кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја почна кампањата а веќе и го даде првото интервју. Силјановска во Сител ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 18 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 257 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 135 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 126 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо билатералка Заев – Ципрас и Еди Рама на преговорите во Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: