Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено

13 копии

Албанскиот премиер Еди Рама на изборен митинг во Пустец рече дека неговиот добар пријател, претседателот на Северна Македонија, Стево Пендароски, е целосна ...
| | веќе видена | слични

-Мојот добар пријател, претседателот на Северна Македонја, Пендаровски,е дел од напорите на народот, државата, владата за да ги убедат земјите членки, Советот ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама на изборен митинг во Пустец го пофали Стево Пендаровски и рече дека „неговиот добар пријател, претседателот на С. Македонија“ е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски вчеравечер објави дека разговарал со премиерот на Албанија без да открива што конкретно му рекол Рама. Разговорот се случил ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 276 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Министерството за правда го објави новиот Предлог-закон за Јавно обвинителство во кој, како што наведуваат во соопштение, се здружуваат постојните капацитети ...
сите 72 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: