Најмалку 11 полицајци повредени при антивладини протести во Тирана


Најмалку 11 полицајци се повредени при денешниот судир меѓу полициските сили и учесниците во антивладните протести во Тирана.Полицијаците биле повредени при ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама, кој присуствуваше на Саемот за вработување во Елбасан, на присигнување беше пречекан со протест. Граѓани и симпатизери на ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за презентацијата на косовското претседателство на Хашим Тачи дека Косово стана “многу безбедно место за Србите и ...
| | веќе видена | слични

На презентација на книгата „Нова држава – модерен државник Хашим Тачи“ од британската новинарка Сузи Џегер во Дипломатската академија во Виена во одрганизација ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама одговарајќи на прашање за „Голема Албанија“ вели дека не слушнал за такво нешто но затоа слушнал за „Голема Србија и Голема Грција, ...
| | веќе видена | слични

Aлбанскиот премиер, Еди Рама изјави дека Косово има највисоки стандарди на малцинските права. Рама, на дебатата на презентацијата на книгата „Нова држава – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 104 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 147 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 92 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 11 полицајци повредени при антивладини протести во Тирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: