Албанската опозиција го потврди ставот за бојкот на изборите


Доцна попладнето во вторникот заврши пребројувањето на гласачките ливчиња од локални избори во Албанија што се одржаа во неделата. Пребројувањето потврди дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии
11 копии
2 копии

Само 21,6 проценти од луѓето гласале на локалните избори во Албанија, кои ги организирала партијата на премиерот Еди Рама и покрај бојкотот на опозицијата и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По пребројувањето на сите гласови од гласањето на лоалните избори во Албанија во неделата, во 57 од вкупно 61 општина победиле градоначалничките кандидати и ...
| | веќе видена | слични

Поранешната потпретседателка на опозициската Демократска партија(ПД) и екс претседателка на албанскиот парламент Јозефина Топали го обвини актуелниот лидер на ...
| | веќе видена | слични

Главните опозициски партии ги бојкотираа изборите и ја обвинија владата на социјалистот Рама за корупција и за претходна изборна измама Без посериозни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

„Мерките кои треба да се исполнат за да отворат угостителските објекти се ригорозни“, порачуваат од Туристичко-угостителската комора.Од таму порачуваат дека се ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанската опозиција го потврди ставот за бојкот на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: