75 илјади евра за доасфалтирање на улиците “Скопска“, “Петар Синадинов“ и “555“

02.03.2018 Во реализацијата на Програмата за изградба и реконструкција на сообраќајната инфраструктура за оваа година, Локалната самоуправа на Кочани го вклучува докомплетирањето на уште три улици во градот. Се работи за делови од улиците “Скопска“, “Петар Синадинов“ и “555“ во населбата Прокарка, каде всушност и завршуваат овие сообраќајници. Според проектната документација планирано е целосно да се завршат, односно да се доасфалтираат уште околу 830 метри на трите улици, со што ќе се обезбеди поврзување на постојните и објектите што во иднина ќе се изградат на ова локација. Општина Кочани веќе објави јавен тендер за избор на најповолен изведувач на градежните работи, а пријавувањето на заинтересираните фирми е до 19 март.
| | веќе видена | слични

07.03.2018 Дел од раководителите на високи позиции во Локалната самоуправа во Кочани со години затајувале данок на имот, а дури пред неколку денови упатиле барање за да го пријават имотот во кој веќе живеат. Според Одделението за даноци, такси и надоместоци во Општината вообичаена постапка е за сите оние кои што досега го немале пријавено имотот, да се задолжат да ги платат данокот и за претходните години. Неофицијално, станува збор за луѓе блиски на претходната локална власт што ја предводеше градоначалникот Димитровски, кој во јавноста остана познат по тоа што се обидуваше да спроведува даночна дисциплина и бараше данокот на имот и комуналната такса да се плаќаат уште на почетокот на годината.
| | веќе видена | слични

Останато

Епидемијата на сипаници во американската држава Њујорк достигна ниво кое не е забележано во САД во текот на последните 25 години, пишува АП.Официјалните лица ...
сите 244 | | | веќе видена

Бројот на загнатите во терористичките напади во Шри Ланка чија цел беа цркви и хотели за време на празнување на Велигден во оваа земја, се зголеми на 310 лица, ...
сите 326 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

75 илјади евра за доасфалтирање на улиците “Скопска“, “Петар Синадинов“ и “555“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: