Дозволил лов на заштитен дивеч во Кочани, направил штета од 1,8 милиони евра

3 копии

Раководител на ловиште во Кочани дозволил да се врши незаконски лов на заштитен дивеч, со што направил штета на ЈП „Македонски шуми“ од околу 1,8 милиони евра, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера во 12.00 часот во ПС Кочани Љ.Л.(31) од Кочани вработена во Јавна општинска установа детска градинка на ул.„9 Мај“ во Кочани пријавила дека истиот ден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани, до Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе кривична пријава против В.Ч.(53) од Кочани за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дозволил лов на заштитен дивеч во Кочани, направил штета од 1,8 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: