Ракометната школа „Кирил Лазаров 7“ со завршен „фајнал-фор“ турнир во Делчево

Завршниот фајнал-фор турнир, на кој учествуваат 120 млади ракометари кои се дел од школата за ракомет „Кирил Лазаров 7“ се одигра денеска во Делчево. На ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за членовите на Ракометната академија Металург - Се покануваат сите членови на академијата од генерацијата 2006/2007 (машки и женски) да ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 107 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 86 | | | веќе видена

Потребен ни е политички дијалог и потребно ни е помирување дома, без разлика на политичките интереси на различните партии, за големите прашања кои се од ...
сите 74 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракометната школа „Кирил Лазаров 7“ со завршен „фајнал-фор“ турнир во Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: