Ракометарите на нов испит: Турски печат на пласманот на ЕП

Машката ракометна сениорска репрезентација на Македонија во Ескишехир на мечот против домашната Турција од 18 часот има големи мотиви да извојува победа. Освен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сениорската репрезентација на Македонија денеска патува за Турција каде што во Ескишехир ќе го одигра мечот од 5. коло од квалификациите за Европското ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го објави списокот на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави скратениот список на ракометари за квалификациските дуели против Турција и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 306 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот Трамп воведе синоќа нови санкции врз Ајатолахот Али Каменеи и неговите соработници Иран со жестока реакција откако администрацијата на ...
сите 42 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракометарите на нов испит: Турски печат на пласманот на ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: