Без Иниеста против Русија


Иван Ракитиќ е еден од главните играчи во актуелната селекција на Хрватска која има големи амбиции на мундијалот во Русија, турнир кој „коцкестите“ денеска го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанската репрезентација не ја оправда фаворитската улога и падна пред Русија во осминафиналето на Светкото првенство. Домаќинот на мундијалот ja елиминираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанската фудбалска репрезентација испадна од Светското првенство во Русија откако одигра нерешено со домаќините кои по продолженијата славеа на пенали и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Шпанскиот фудбалер Андрес Иниеста ја заврши репрезентативната кариера. Триесет и четири годишниот фудбалер пред почетокот на Светското првенство кое се одржува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 146 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 175 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без Иниеста против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: