Раиконен за прв пат седна во болид по 2009

За прв пат по Абу Даби (2009), светскиот шампион од 2007 седна во кокпит на Ф1 болид. И не беше лош како за прв пат по нешто повеќе од две години. Финецот им помогна на инженерите во Lotus да ја сетираат висината на кокпитот, а по сетирањето, даде едно кратко интервју кое подоцна беше објавено на официјалната веб страница на тимот. Раиконен го помина речиси цел ден во базата на тимот во Енстоун, сетирајќи неколку позиции на новиот болид кој ќе дебитира за точно еден месец. Покрај згуснатата програма, Раиконен одвои време да одговори на неколку прашања од фановите. Кими, денес за прв пат по 2009 година седна во Ф1 болид. Како се чувствуваш? „Минатиот пат кога бев во Енстоун, на брзина седнав во кокпитот на ланскиот болид, но тоа беше навистина многу кратко. Ова е за прв пат вистински да седнам во болидот, носејќи кацига на мене. На почетокот ми беше чудно бидејќи кокпитот ми се чинеше многу тесен, но подоцна се навикнав. Можам да кажам дека е исто како и во моите претходни наврати во Ф1. На почетокот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 194 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 196 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“, Кривичниот суд излезе со соопштение во кое се огради ...
сите 102 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раиконен за прв пат седна во болид по 2009

Од:
До кого (е-маил):
Порака: