Bработени во културата ќе имаат зголемување на платите


8 копии

Делегација од НАТО во работна посета на Министерството за одбрана и Армијата. Зборуваме за обврските, транзицијата, интеграцијата како земја членка на НАТО. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата предводена од СДСМ продолжува со вистинска грижа и обезбедување повисоки плати за сите граѓани. Со одлука на Владата за нивелација на платите на ...
| | веќе видена | слични

Со одлука на Владата за нивелација на платите на вработените во институциите од областа на културата, 2899 лица вработени во културата ќе имаат зголемени плати ...
| | веќе видена | слични
3 копии
11 копии

Осумдесет отсто од вработените во културата, или 2.899 лица, ќе имаат зголемени плати почнувајќи од платата за април 2019, објавија премиерот Зоран Заев и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечката генерал-мајор Аленка Ерменц е единствена жена на чело на Армија во рамките на НАТО. Во интервју за нашето армиско списание Штит таа за својата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 72 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Bработени во културата ќе имаат зголемување на платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: