Шекеринска: Парите за референдумот се одвоени од средствата за промоција на членството во НАТО


Еден милион евра од Министерството за одбрана што ќе се искористат за референдумот не се од средствата наменети за потребите на армијата, вели министерката ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Холандија ја поддржа одлуката за Република Македонија на Самитот на НАТО, сега е на граѓаните да одлучат на референдум, дали го поддржуваат Договорот со Грција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во писмото со кое холандската министерка за одбрана и одговори на министерката Шекеринска, која од своите колеги од земјите членки на НАТО пред Самитот во ...
| | веќе видена | слични

Писмо од министерката за одбрана на Кралството Холандија Анк Бајлевелд Схаутен. Ја имаме поддршката на Холандија за членство во НАТО, кое ни е на дофат. ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија е голем пријател и силен поддржувач на Македонија. Имаме одлична соработка во одбраната. Задоволство ми беше да и` посакам добредојде на ...
| | веќе видена | слични

Честитки за одлуката на Унгарија да испрати одбранбено аташе во Република Македонија.Ми беше задоволство што се запознав со полковник Саболч Хари кој ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден денар од буџетот на Армијата нема да се потроши за референдумот. Средствата кои се користат се наменети за промоција на НАТО интеграциите. Средствата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 380 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 464 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Парите за референдумот се одвоени од средствата за промоција на членството во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: